Navštivte naše Centra zdraví v těchto městech:   Brno   |   Olomouc
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
PRÁZDNINOVÁ AKCE
Celkem 1500 Kč
Ušetříte 750 Kč !

Akce platí od od 17. 7. do 31. 8. 2017


Škola DETOXIKACE s degustací RAW receptů z Bali


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook


Škola RAW - video recept
Mandlové mléko
Více o RAW FOOD živé stravě zde.


Očista jazyka

Škrabka na jazyk Součást péče o dutinu ústní
Odstraňuje povlak na jazyku
Snižuje zápach z úst

Odstraňování povlaku by mělo patřit k denní hygieně, tak jako například čištění zubů.
Nejlépe je použít škrabku ráno po probuzení a přejet jemně škrabkou po jazyku několikrát od kořene až ke špičce. Povlak na jazyku totiž signalizuje přítomnost toxinů v těle. Pokud je z jazyka neodstraníme, spolknutím se vracejí do zažívacího systému. Tyto toxiny totiž poskytují vhodné podmínky pro bakteriální a kvasinková onemocnění v trávícím ústrojí a v dutině ústní. Tato nerez škrabka na jazyk, též odstraňuje nepříjemný zápach z úst.


Použití:

Uchopte konce škrabky oběma rukama. Zakulaceným koncem jemně stírejte povrch jazyka od kořene ke špičce jazyka, opakujte 5 - 7krát ráno před vyčištěním zubů. Škrabku omyjte teplou vodou a osušte.


Chci se objednat Mám dotaz


Čištění jazyka


Jazyk je svalový orgán nacházející se v ústní dutině a obsahuje mnoho chuťových receptorů, současně se na něm vyskytují také reflexní zóny, přesně tak, jako např. na nohou. Na jazyku se nachází mapa orgánů, reflexně spojená s orgány v těle. Člověk by si mimo zubů měl také pravidelně čistit jazyk a to ze stejných důvodů, proč si čistí zuby. Na tomto svalovém orgánu se usazuje mikrobiální povlak (součástí jsou toxiny, které se tvoří přes noc), a proto je důležité ho odstraňovat. Potlačené emoce, stres a přebytek informací, nepotřebných pro mozek, se často mění na sliz. Na tato fakta poukazuje indická medicína – ájurvéda i tradiční čínská medicína. Diagnostika podle jazyka je rozvinutý systém ve východní medicíně, kde se tento orgán považuje za vizuální bránu těla.

Jednotlivé oblasti jazyka odrážejí stav tělesných částí. Například špička jazyka odpovídá srdci, část mezi špičkou a středem patří plícím, střed jazyka přísluší žaludku a slezině, strany potom játrům a žlučníku a na kořeni jazyka se nacházejí ledviny. Pečlivá analýza barvy a tvaru těla jazyka, barva, tloušťka a rozmístění povlaku, různých abnormálních pupínků a prasklin, může dosti dobře informovat o povaze a způsobu vzniku nemoci.

Někteří lidé mají už na pohled úplně bílý jazyk, ale to není v pořádku. Čím více slizu a čím bělejší jazyk, tím více je organizmus zanesený odpadem. Zdravému tělu dominuje růžovo - oranžový jazyk.

Očista jazyka ovlivňuje zdraví i dech. Jeho pravidelná hygiena zlepšuje funkci srdce, plic, ledvin, jater, slinivky a celého zažívacího ústrojí, mnohem lépe budou fungovat i chuťové buňky. Jazyk by se měl čistit pravidelně jednou až dvakrát denně, přibližně 2 - 3 minuty. Díky pravidelnému čištění se dá vyhnout zánětům krku či mandlí a tímto způsobem se dají uvolnit také nezpracované emoční tlaky. K očistě je nejlepší použít speciální škrabku přímo k tomu určenou, která se používá ve směru od kořene jazyka až k jeho špičce.


Chci se objednat Mám dotaz


úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Plachty 12, Brno - Nový Lískovec
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky