Navštivte naše Centra zdraví v těchto městech:   Brno   |   Olomouc
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
PRÁZDNINOVÁ AKCE
Celkem 1500 Kč
Ušetříte 750 Kč !

Akce platí od od 17. 7. do 31. 8. 2017


Škola DETOXIKACE s degustací RAW receptů z Bali


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook


Škola RAW - video recept
Mandlové mléko
Více o RAW FOOD živé stravě zde.


Prodej potravin v nejvyšší BIO a RAW kvalitě


Prodej potravin v nejvyšší BIO a RAW kvalitě
Živá strava, BIO certifikace, vegan, bez lepku, bez laktózy, bez přidaného cukru.

Přijďte ochutnat raw čokoládové produkty, ručně vyráběné raw tyčinky, nepražené kakaové boby, lněné krekry a další produkty.


Všechny nabízené produkty jsou zpracovávány za studena nebo za nízkých teplot do 42 °C. Nejsou zahřívané vysokou teplotou, pečené, vařené, pražené ani pasterované. Díky tomu zůstávají všechny nutriční hodnoty zachovány, stejně jako přirozená podstata surovin. Při teplotách do 42 °C nedochází k modifikaci výživných látek a ty si tak uchovávají maximální vstřebatelnost a využitelnost pro lidský organizmus.


Naše nabídka:


Kakaová tyčinka s konopným proteinem
Kakaová tyčinka s konopným proteinem

rozinky bio, mandle bio, slun.sem bio, nepražené kakao bio, konopný protein (20 %)

Konopný protein je získáván rozmělněním semínek rostlin cannabis sativa. Je prostý THC (aktivní složka marihuany), tudíž nemá žádný vliv na lidskou psychiku. Konopí je výborným zdrojem proteinů vysoké biologické kvality, což ocení zejména vegani a rovněž lidé věnující se silovým sportům, kteří potřebují kvalitní výživu na tvorbu svalové hmoty.
Konopný protein je v rostlinném světě vyjímečný tím, že obsahuje všech 21 aminokyselin vyskytujících se v přírodě, včetně 8 esenciálních, tedy nezbytných pro tělo. Je bohatý rovněž na vlákninu a obsahuje téměř dokonalou rovnováhu nenasycených mastných kyselin 3, 6 a 9. Z nich např. kyselina linolová a kyselina linolenová jsou nezbytné pro výměnu elektrických impulsů ve tkáních. Kromě toho díky mírně zápornému náboji napomáhají detoxikaci těla tím, že přivádí k povrchu tkáně (pokožka, střeva, plíce, ledviny) škodlivé látky.
Kakaová tyčinka
Kakaová tyčinka

rozinky bio, mandle bio, slun. sem bio,
nepražené kakao bioTyčinka kokoman
Tyčinka kokoman

rozinky bio, mandle bio, kokos bioTyčinka jablečný štrůdl
Tyčinka jablečný štrůdl

rozinky bio, suš.jablka, slun.semínka bio,
pohanka bio, skořiceTyčinka meruňková s guaranou
Tyčinka meruňková s guaranou

rozinky bio, sušené meruňky bio, mandle bio,
guarana bioLískočokoládová tyčinka
Lískočokoládová tyčinka

rozinky bio, lískové ořechy,
nepražené kakao bioChci ochutnat Mám dotaz
Energy mix
Energy mix - 250 g

Energy mix, směs drcených kakaových bobů, kustovnice čínské (goji) a bílých moruší je perfektní svačinka na cesty, do práce i na doma. Je nabitá vitamíny, minerály a antioxidanty, dodá Vám obrovské množství energie, zlepší náladu, podpoří imunitní systém, a navíc skvěle chutná!

Složení: Kakaové boby drcené BIO (Peru), kustovnice čínská BIO (Čína), sušené bílé moruše BIO (Turecko) ve stejném poměru


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Sweet nibs
Sweet nibs - 340 g

Palmovým nektarem slazené kakaové kousky

Základem jsou naše skutečně přírodní kakaové kousky, které namáčíme v květovém kokosovém nektaru, který je sám o sobě potravinou. Big Tree farmy používají unikátní kokosový nektar, pracují s ním již téměř celé desetiletí, a naši partnerští farmáři jej znají již celé generace. Drcené kakaové boby jsou vlastně čokoláda ve své nejlepší podobě. Nerozpouští se, je lehce přenosná, úžasně chutná a dodává energii.

  Skutečně přírodní drcené kakaové boby
  Slazené nektarem z kokosových palem
  Úžasně lahodné
  Superpotravina a Supersvačina
  Vynikající pro celou rodinu!

Kakaové kousky v palmovém kokosovém nektaru se vyrábějí namáčením kakaových bobů v lahodném nektaru z kokosových palem s nízkým glykemickým indexem. Poté se již přidává pouze špetka mořské soli z Bali.

Výsledkem je svačina, která je tak dobrá a zdravá, že se brzy přistihnete při tom, že ji s sebou nosíte všude!

Jsou vynikající jako jídlo do kanceláře, do svačinové mísy na pult, jako součást ranního musli, jako ozdoba ranního smoothie. Jedná se o výborný zdroj energie látek, které napomáhají vyživovat buňky.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Kakaové boby celé neloupané BIO
Kakaové boby celé neloupané BIO - 250 g

Čokoláda je jedním z nejoblíbenějších pokrmů na světě. Přesto většina lidí nikdy neokusila kakaové boby, ze kterých čokoláda pochází! Kakaovník je ovoce, které roste v tropech, botanicky se řadí k ořechům a chutná jako hořká čokoláda.

Kakaové boby jsou nabité antioxidanty, vitamíny a minerály. Jsou z kontrolovaného ekologického zemědělství a neobsahují lepek. Kakao obsahuje antioxidanty a neurotransmitery a představuje výborný prostředek, jak dodat tělu energii, dobrou náladu, jasnou mysl a podpořit zdravý životní styl. S plnou chutí a bohatým aroma jsou ideální do koktejlů, dezertů a čokoládových snacků. Kakaové boby nejsou pražené, takže jsou v nich zachovány všechny zdraví prospěšné látky.

Použití:
Kakaové boby mají lehce nahořklou chuť. Dají se konzumovat buď samotné, nebo namočené například v medu. Můžeme je také mixovat do koktejlů a různých dezertů, popřípadě je smíchat s kustovnicí čínskou a rozinkami.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Kakaové boby BIO
Kakaové boby BIO - 311 gramů

Tyto BIO kakaové boby nabité antioxidanty, vitaminy a minerály jsou výborným prostředkem, jak dodat tělu velké množství energie, dobrou náladu, jasnou mysl a jak podpořit zdravý životního styl. S plnou chutí a bohatým aroma jsou ideální na svačinu, nebo do koktejlů, dezertů a čokoládových dobrot, díky kterým si můžete užívat pozitivních účinků této mocné "superpotraviny" v různých podobách.

Mnoho lidí považuje čokoládu za "hříšné potěšení". Tato pověst o tom, že je čokoláda nezdravá potravina, by se ale měla přičíst pouze způsobu jak ji velké potravinářské společnosti zpracovávají, rafinují a přidávají k ní velké množství zejména bílého cukru, sušeného mléka, různých ochucovadel a rafinovaných tuků. Ovšem čokoláda, která je vyrobena z nepražených kakaový bobů v jejich nefalšované podobě, je bohatá na výživné látky a je zdraví prospěšná.

Kakao obsahuje malé množství kofeinu a theobrominu. Pokusy ukázaly, že tyto povzbuzující prostředky působí zcela odlišně při konzumaci v syrovém (tj. živém) stavu a ve vařené či pražené (tj. neživé) formě.

  100% BIO
  100% syrové (RAW)
  z kontrolovaného ekologického zemědělství
  bezlepkové

Kakaové boby patří k řadě kvalitních ekologických surovin, které jsou 100% přírodní, 100% syrové a byly vyrobeny podle norem fair-trade. Společnost spolupracuje přímo s pěstiteli kakaa a nabízí jim množství programů na udržení přírodního způsobu pěstování kakaovníku i dobrých pracovních podmínek.

Specifikace: BIO, RAW, veganské, bezlepkové


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Drcené kakaové boby BIO
Drcené kakaové boby BIO - 250 gramů

BIO drcené kakaové boby přímo z Peru jsou nabité antioxidanty, vitaminy a minerály. Představují výborný prostředek, jak dodat tělu energii, dobrou náladu, jasnou mysl a podpořit zdravý životní styl. S plnou chutí a bohatým aroma jsou ideální ke svačinám nebo do koktejlů, dezertů a čokoládových snacků, díky kterým si můžete užívat pozitivních účinků této mocné "superpotraviny" v různých podobách.

Mnoho lidí považuje čokoládu za "hříšné potěšení". Pověsti o tom, že je čokoláda nezdravá potravina, by se ale měly přičíst především nešetrnému zpracování kakaa ve velkých potravinářských společnostech, které surovinu rafinují a přidávají k ní velké množství zejména bílého cukru, sušeného mléka, různých ochucovadel a rafinovaných tuků.
Ovšem čokoláda, která je vyrobena z nepražených kakaový bobů v jejich nefalšované podobě, je bohatá na výživné látky a je zdraví prospěšná.

BIO drcené kakaové boby obsahují mnoho přírodních složek jako serotonin, triptofan, anandamid a dopamin. Kakao je proslulé jako jedna z nejkomplexnějších potravin na světě a obsahuje vysoké množství draslíku, vápníku, sodíku a rovněž antioxidanty, ze kterých 10% tvoří flavonoidy.

Kakao obsahuje malé množství kofeinu a theobrominu. Pokusy ukázaly, že tyto povzbuzující prostředky působí zcela odlišně při konzumaci v syrovém (tj. živém) stavu a ve vařené či pražené (tj. neživé) formě.

  100% BIO
  100% syrové (RAW)
  z kontrolovaného ekologického zemědělství
  bezlepkové


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Včelí pyl BIO - 250 gramů
Včelí pyl BIO - 250 gramů

Včelí pyl je bohatá přírodní rostlinná potravina pro včely, která někdy bývá nazývána jako "Fontána mládí". Studie ukazují, že včelí pyl poskytuje skoro všechny látky potřebné pro každodenní správnou funkci lidského těla. O včelím pylu se říká, že je to nejkomplexnější potravina z darů přírody!

Díky bohatosti a různorodosti mnoha divoce rostoucích květin ve španělských oblastech je tento včelí pyl vysoce kvalitní, chutný a čistý. Byl sklizen co nejšetrnějším způsobem z civilizací nezasažených a neznečištěných přírodních oblastí.

Španělský včelí pyl obsahuje více než 5000 enzymů a tisíce fytonutrientů jako jsou ko-enzymy, bioflavonoidy, fytosteroly a karotenoidy. Odborníky je považován za jeden z nejlepších na světě.

Včelí pyl je velmi silný a koncentrovaný zdroj energie. Obsahuje nejméně 24 % bílkovin, stejně jako mastné kyseliny, 11 druhů sacharidů, 27 druhů minerálních látek (včetně velkého množství vápníku a fosforu v ideálním poměru 1:1, hořčíku, mědi, zinku a železa) a vitamíny A, C, B1, B2, B3, B5, B6, B 12, D a E.

Včelí pyl je bohatým zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, protože obsahuje všech 22 esenciálních aminokyselin zejména s vysokým obsahem tryptofanu, lyyinu a methioninu. Včelí pyl je mimořádně bohatý na většinu vitaminů B a to i na vitamin B12, který je především důležitý pro vegetariány, vegany a vitariány. Dále obsahuje esenciální mastné kyseliny jako kyselinu alfa-linolenovou.

Varování: Někteří lidé mohou zaznamenat při užívání včelího pylu drobné žaludeční a střevní podráždění a projímavý účinek. Vzhledem k bohatosti výživných látek existuje i možnost alergické reakce na včelí pyl (cca 0,5 promile všech lidí). Proto doporučujeme alergický test před užíváním, a to tak, že si nanesete malé množství pylu s medem na zápěstí do oblasti, kde je cítit tep. Pokud se po 3-5 hodinách objeví červená skvrna, pak jste s největší pravděpodobností na včelí produkty alergičtí a včelí pyl neužívejte.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Kustovnice čínská (Goji berries) BIO
Kustovnice čínská (Goji berries) BIO - 500 gramů

Goji berries (plody Kustovnice čínské) jsou zřejmě nejvýživnějšími plody na naší planetě. Bobule Goji obsahují 18 druhů aminokyselin (to je šestkrát více, než je obsaženo ve včelím pylu) včetně všech osmi nejdůležitějších aminokyselin (jako izoleucin a tryptofan). Goji obsahuje až 21 stopových minerálů (především zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Plody Goji jsou nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých potravin na světě, a to včetně beta-karotenu (obsahují více beta-karotenu než mrkev). Obsahují až 500 krát více vitamínu C než pomeranče, což znamená, že jsou po plodech camu camu nejbohatším zdrojem vitamínu C na zemi. Obsahují také vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E.

Co obsahují?
Zralé plody Goji obsahují zhruba 11 mg železa na 100 gramů, beta-sistosterol (protizánětlivá látka), kyselinu linolovou (mastná kyselina), seskviterpenoidy (cyperone, solavetivon), tetraterpeny (zeaxanthin, physalin), a betain (0.1%).

Bylo zjištěno, že polysacharid obsažený v tomto ovoci funguje jako silný sekretový stimulant (látka, která stimuluje sekreci omlazujícího růstového hormonu v podvěsku mozkovém).

Příčina dlouhověkosti
Plody Goji jsou tradičně považovány za nejdůležitější zdroj dlouhověkosti, síly a sexuální potence. Při několika studiích byly Goji podávány starším lidem jednou denně po dobu 3 týdnů. Bylo zjištěno mnoho blahodárných účinků: u 67 % pacientů se funkce proměny T-buněk ztrojnásobila a činnost bílých krvinek interleukinu-2 zdvojnásobila. Výsledky navíc prokázaly, že se všem pacientům výrazně zlepšila nálada a zvýšil optimismus, u 95 % pacientů se zlepšila chuť k jídlu, 95 % pacientů lépe spalo, a 35 % pacientů částečně obnovilo svou sexuální aktivitu.

Proslulý Li Qing Yuen, o kterém se říká, že zemřel ve věku 252 let (1678-1930), konzumoval plody Goji denně. Život Li Qing Yuena je nejlépe zdokumentovaným příkladem extrémní dlouhověkosti. Plody Goji rostou z milion let staré půdy v chráněných údolích v divokých oblastech vnitřního Mongolska a Tibetu. Rostliny rostou podobně jako keře s vinnou révou až do výše 15-ti stop. Lidská ruka se nesmí neposbíraných bobulí dotknout, jinak zoxidují a zčernají. Bobule se střesou na podložku a nechají uschnout ve stínu.

Plody Goji mají tmavě červenou barvu, sušené bobule jsou přibližně stejně velké jako rozinky. Goji chutná přibližně jako kombinace brusinky a třešně.

Doporučené dávkování:
Vhodná denní dávka Goji je 10 – 30 gramů (malá hrst). Plody Goji se mohou konzumovat jako snack, nebo mixovat dle receptu či do smoothie jako každé jiné sušené ovoce.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Jantarový palmový nektar
Jantarový palmový nektar - 212 ml

Jantarový sladký nektar z kokosové palmy je skvělým tekutým sladidlem, které se jednoduše používá, výborně chutná a přináší Vám skutečné vlastnosti "zdravého sladidla", které bezesporu oceníte.
Sladký jantarový nektar má bohatou máslovou karamelovou chuť, podobnou javorovému sirupu. Je vynikající pro Vaše palačinky, jogurt nebo dokonce pro Vaše pečené tofu.
Naše nektary z kokosových květů jsou také skvělé na pečení! Náš palmový nektar je 100% přírodní nektar z kokosových květů, což znamená, že má nízký glykemický index a vysokou výživovou hodnotu.
Náš kokosový nektar nebo cukr nikdy nemícháme s cukrem z cukrové řepy, takže si můžete být jisti, že se Vašemu tělu dostává péče, kterou by mělo mít. Nektar z kokosové palmy je mnohem bohatší na obsah živin, než ostatní, běžně dostupná komerční sladidla. Má zvláště vysoký obsah draslíku, hořčíku, zinku a železa (podobně jako voda z kokosu) a je přírodním zdrojem vitamínů B1, B2, B3, B6 a C. Je rovněž velmi bohatý na ostatní minerály a enzymy, které napomáhají pomalému vstřebávání do krevního oběhu.

Cukr z kokosové palmy se nevyrábí ze stejného druhu palmy, jaká se používá k výrobě palmového oleje.

Kokosové palmy vyprodukují průměrně o 50-75% více cukru na 1 akr, než cukrová třtina a pro danou produkci je potřeba jen 1/5 půdních živin.

Složení:
Nektar z kokosového palmového květu BIO.

Skutečně přírodní!
Extra vysoký obsah antioxidantů!
Jemná chuť, která umožňuje jej konzumovat v jakémkoliv pokrmu.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Světlý palmový nektar
Světlý palmový nektar - 212 ml

Světlý sladký nektar z kokosové palmy je skvělým tekutým sladidlem, které se jednoduše používá, výborně chutná a přináší Vám skutečné vlastnosti "zdravého sladidla", které bezesporu oceníte.
Sladký světlý stromový má jemnou chuť, podobnou medu z divoce rostoucích květin, což z něj dělá skvělé sladidlo do ranní kávy nebo čaje.
Naše nektary z kokosových květů jsou také skvělé na pečení! Náš palmový nektar je 100% přírodní nektar z kokosových květů, což znamená, že má nízký glykemický index a vysokou výživovou hodnotu. Náš kokosový nektar nebo cukr nikdy nemícháme s cukrem z cukrové řepy, takže si můžete být jisti, že se Vašemu tělu dostává péče, kterou by mělo mít.
Nektar z kokosové palmy je mnohem bohatší na obsah živin, než ostatní, běžně dostupná komerční sladidla. Má zvláště vysoký obsah draslíku, hořčíku, zinku a železa (podobně jako voda z kokosu) a je přírodním zdrojem vitamínů B1, B2, B3, B6 a C. Je rovněž velmi bohatý na ostatní minerály a enzymy, které napomáhají pomalému vstřebávání do krevního oběhu.

Cukr z kokosové palmy se nevyrábí ze stejného druhu palmy, jaká se používá k výrobě palmového oleje.

Kokosové palmy vyprodukují průměrně o 50-75% více cukru na 1 akr, než cukrová třtina a pro danou produkci je potřeba jen 1/5 půdních živin.

Složení:
Nektar z kokosového palmového květu BIO.

Nutriční hodnoty na 100 g

Skutečně přírodní!
Extra vysoký obsah antioxidantů!
Jemná chuť, která umožňuje jej konzumovat v jakémkoliv pokrmu.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Konopná semínka BIO
Konopná semínka BIO - 250 gramů

BIO Konopná semínka bez vláknité slupky obsahují ve svém jádru 33 % bílkovin (dle kanadského výzkumu konopné semínka obsahují nejvyšší procento bílkoviny edestinu ze všech rostlinných zdrojů). Jsou lehce stravitelná a obsahují 45 % nenasycených mastných kyselin. Konopná semínka jsou velice kvalitním zdrojem esenciálních mastných kyselin pro lidský organismus.

Těmito kyselinami jsou: omega-3 alfa-linolenová a omega-6 linolenová, které jsou v konopném semínku zastoupeny v ideálním poměru 1:3. Tyto dvě esenciální mastné kyseliny si tělo není schopno samo vyrobit, a proto je nutné je získávat z potravin.
Konopné semínko spolu se semínky chia a lněnými semínky jsou považovány za nejlepší zdroj těchto mastných kyselin. Konopná semínka dále obsahují omega-3 kyselinu stearidinovou a omega-6 kyselinu gama-linolenovou a zároveň jsou také bohatá na vitamin E a železo.

BIO Konopná semínka vypadají podobně jako sezamová semínka a mají velice příjemnou oříškovu chuť. Dají se používat jako základ do pomazánek, dezertů, nevařených polévek, koktejlů bez mléčného základu či je lze jednoduše nasypat na salát nebo je zobat jen tak.

Doporučené dávkování: Jedna polévková lžíce denně.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Sušené moruše BIO
Sušené moruše BIO - 250 gramů

Bílé morušové bobule sušené

BIO moruše je přirozeně odolná vůči škůdcům a nemocem, takže není nutné stromy stříkat a ovoce je zcela BIO. Bílá moruše byla přivezena do Evropy z Asie a v dnešní době se jí dobře daří v oblasti Středozemního moře s velkým množstvím slunečního svitu. Tyto na slunci sušené bílé moruše jsou bez přidaného cukru a ostatních přísad.

Bílá moruše je strom, který může dosahovat výšky až 20 metrů. Pochází z Číny a rozšířil se v Evropě již před staletími, původně jako potrava pro bource morušového.
Jeho plody (botanicky inflorescence) jsou bílé, velmi sladké a citlivé na přepravu, takže je velmi nepravděpodobné, že naleznete čerstvé bílé moruše v prodeji. Většina živin se získává sušením čerstvých moruší na slunci. Sušením se zvyšuje koncentrace cukru a ovoce se stává ještě sladším.

Sušené bílé moruše jsou ideální jako chutná a zdravá svačina, protože obsahují vysoký podíl (přibližně 50%) přírodních cukrů, zejména glukózu a fruktózu. Na ovoce také mají relativně vysokou hladinu bílkovin (přibližně 10% pokud jsou sušené) a žádný tuk. Stravitelná vláknina představuje asi 10%. Jsou bohaté na minerály vápník, fosfor, draslík, hořčík a s vitamínem C, vitamínem E (obě tyto látky jsou silnými antioxidanty) a vitamín K. Rovněž obsahují resveratrol, fenolovou sloučeninu, která má účinky antioxidantu. V čínské tradiční medicíně jsou bílé moruše známé po staletí a používají se k léčbě únavy a slabosti.

Vychutnejte si plnou hrst moruší, pro sladkou léčbu každý den, protože jsou:
  bohaté na přírodní cukry a stravitelnou vlákninu
  bohaté na minerály
  bohaté na antioxidanty
  100% BIO

Použití moruše: Moruše je výborná jako jídlo, jako přísada do ovocných salátů, smoothie, džemů, kompotů, čerstvého těsta, vloček, ořechů a s ostatními druhy sušeného ovoce.

Složení: 100% BIO bílá moruše

Původ: Turecko


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Chci ochutnat Mám dotaz
Lahůdkové droždí (Yeast Nutritional)
Lahůdkové droždí (Yeast Nutritional) - 125 g

Lahůdkové droždí je jeden z nejbohatších přírodních zdrojů vitamínů skupiny B a stopových prvků. Vločky jsou ideální samotné, do salátů, polévek či kaší. Jedná se o inaktivní kmen kvasinek Saccharomyces Cerevasie pěstovaný na obohacené melase pod pečlivým dohledem za podmínek, které mu umožňují svobodně růst. Mají sýrovou až oříškovou chuť.

Produkt neobsahuje žádné GMO, aditiva či konzervanty.


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Sunwarrior Blend - Vanilkový
Sunwarrior Blend - Vanilkový - 0,5 Kg

Warrior Blend je dokonalou proteinovou kombinací pro tvorbu svalové hmoty, údržení ideální váhy, podporu chuti a metabolismu. Díky této proteinové bombě získáte neuvěřitelný příliv energie!! A to nejlepší je jeho ÚŽASNÁ CHUŤ!

Výzkum ukazuje, že je prospěšné kombinovat různé zdroje proteinů. Nejvyšší výkon tedy můžete získat, když zkombinujete Raw Vegan Rice Protein (Syrový veganský rýžový protein) s novým Warrior Blendem. Díky tomu získáte pro vaše zdraví to nejlepší z obou produktů!

Warrior Blend je ekologický, hypoalergenní a vhodný pro jakýkoli typ stravování (NEJEN PRO VEGANY!). Navíc není tvořen z umělých hmot.

Warrior Blend je certifikovaný košer (Rabín Frankforter) a certifikovaný halal produkt (Ligue Islamique du Nord).

Warrior Blend má vysoký obsah vlákniny. Jedná se o nízkokalorické vegetariánské SUPER JÍDLO. Hrášky jsou jedinečným zdrojem rostlinných proteinů a aminokyselin. Proteiny pocházející z hrášků naplní potřebu všech aminokyselin, které lidský organizmus potřebuje. Aminokyseliny v hrášcích obsahují lysin, arginin, glutamin, leucin, isoleucin a valin (zřetězené aminokyseliny).

  obsahem bílkovin srovnatelný s vaječnými a mléčnými proteiny
  proteiny z hrášků obsahují vyšší podíl aminokyselin než jakýkoli jiný rostlinný protein
  pomáhá regenerovat a obnovuje rovnováhu po intenzivní fyzické zátěži
  při intenzivním cvičení zvyšuje podíl svalové hmoty na úkor tělesného tuku
  pomáhá udržet štíhlou postavu
  nízký podíl proteinů síry (proteiny síry zrychlují proces stárnutí)
  pomáhá regenerovat a obnovuje rovnováhu po intenzivní fyzické zátěži

Proteiny přirozeně se vyskytující v hrášku se nacházejí v neaktivní formě a musí být aktivovány pomocí speciálních enzymů, aby se staly bio-přístupné. Jednoduchá konzumace hrášků tedy nemůže poskytnout stejné zdravotní benefity jako náš purifikovaný hráškový proteinový extrakt.

Ingredience:
Syrový hráškový protein, syrový brusinkový protein, syrový protein z konopí, přírodní chuť vanilky, stevie sladká, středně dlouhé zřetězené tryglieridy.

Doporučené dávkování:
V mixéru smíchejte jednu odměrku s vodou, džusem či s jiným nápojem.

Nutriční fakta:
velikost porce: 1 odměrka (21g)
množství porcí v balení: cca 25


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Sunwarrior Blend - Čokoládový
Sunwarrior Blend - Čokoládový - 1 Kg

Warrior Blend je dokonalou proteinovou kombinací pro tvorbu svalové hmoty, údržení ideální váhy, podporu chuti a metabolismu. Díky této proteinové bombě získáte neuvěřitelný příliv energie!! A to nejlepší je jeho ÚŽASNÁ CHUŤ!

Výzkum ukazuje, že je prospěšné kombinovat různé zdroje proteinů. Nejvyšší výkon tedy můžete získat, když zkombinujete Raw Vegan Rice Protein (Syrový veganský rýžový protein) s novým Warrior Blendem. Díky tomu získáte pro vaše zdraví to nejlepší z obou produktů!

Warrior Blend je ekologický, hypoalergenní a vhodný pro jakýkoli typ stravování (NEJEN PRO VEGANY!). Navíc není tvořen z umělých hmot.

Warrior Blend je certifikovaný košer (Rabín Frankforter) a certifikovaný halal produkt (Ligue Islamique du Nord).

Warrior Blend má vysoký obsah vlákniny. Jedná se o nízkokalorické vegetariánské SUPER JÍDLO. Hrášky jsou jedinečným zdrojem rostlinných proteinů a aminokyselin. Proteiny pocházející z hrášků naplní potřebu všech aminokyselin, které lidský organizmus potřebuje. Aminokyseliny v hrášcích obsahují lysin, arginin, glutamin, leucin, isoleucin a valin (zřetězené aminokyseliny).

  obsahem bílkovin srovnatelný s vaječnými a mléčnými proteiny
  proteiny z hrášků obsahují vyšší podíl aminokyselin než jakýkoli jiný rostlinný protein
  pomáhá regenerovat a obnovuje rovnováhu po intenzivní fyzické zátěži
  při intenzivním cvičení zvyšuje podíl svalové hmoty na úkor tělesného tuku
  pomáhá udržet štíhlou postavu
  nízký podíl proteinů síry (proteiny síry zrychlují proces stárnutí)
  pomáhá regenerovat a obnovuje rovnováhu po intenzivní fyzické zátěži

Proteiny přirozeně se vyskytující v hrášku se nacházejí v neaktivní formě a musí být aktivovány pomocí speciálních enzymů, aby se staly bio-přístupné. Jednoduchá konzumace hrášků tedy nemůže poskytnout stejné zdravotní benefity jako náš purifikovaný hráškový proteinový extrakt.

Ingredience:
Syrový hráškový protein, syrový brusinkový protein, syrový protein z konopí, přírodní chuť vanilky, stevie sladká, středně dlouhé zřetězené tryglieridy.

Doporučené dávkování:
V mixéru smíchejte jednu odměrku s vodou, džusem či s jiným nápojem.

Nutriční fakta:
velikost porce: 1 odměrka (21g)
množství porcí v balení: cca 50


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Konopný protein BIO - prášek
Konopný protein BIO - prášek - 500 gramů

Konopný bílkovinový prášek se vyrábí ze semen konopí mechanickým lisováním, při kterém se tuk (konopný olej), odděluje od pevné masy a vytváří takzvaný koláč. Ten se dále suší a zpracovává na prášek, který se poté cedí, takže se snižuje procentuální podíl vlákniny a naopak se zvšuje podíl bílkovin.

Konopný proteinový prášek obsahuje malé množství tuku (12%) a vysoký podíl bílkovin (50%). Jsou zastoupeny všechny esenciální aminokyseliny, zatímco bílkoviny jsou snadno stravitelné i využívané lidským tělem. Globulin představuje 65% bílkovin, zbytek tvoří albumin.
Pro své kvalitní bílkoviny se konopný prášek zvláště doporučuje atletům a lidem, kteří vedou aktivní životní styl.

Konopný protein obsahuje optimální množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin a vysoký podíl antioxidantů (tokoferoly, tokotrienoly a chlorofyl). Také jsou zastoupeny minerály, zejména vápník, železo, fosfor, hořčík a sodík. Stravitelná vláknina, jež představuje kolem 20% proteinu, přispívá k prodlouženému pocitu sytost.

Konopný bílkovinový prášek je oblíbeným přídavkem do smoothie nebo džusů pro atlety a aktivní lidi, protože jim přináší:
  bohatý zdroj bílkovin, esenciálních mastných kyselin, stravitelné vlákniny a antioxidantů
  delší pocit sytosti

Použití konopného bílkovinového prášku: Přidejte 1-2 polévkové lžíce do salátů, těstovin, rýže nebo jídel z brambor, sendvičů, smoothie, jogurtu.

Složení: 100 % BIO konopný bílkovinový prášek


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
CocoHydro - Kokosová voda v prášku
CocoHydro - Kokosová voda v prášku - 480 g

CocoHydro je dehydrovaná kokosová voda obohacená minerály, kterou přidáte do svého místního zdroje vody, a můžete tak kokosovou vodu pít kdykoliv a kdekoliv.

CocoHydro je vývojem toho, co lze udělat s kokosovou vodou, aby sloužila obyvatelstvu, které nežije v tropech, kde jsou čerstvé kokosové ořechy okamžitě k dispozici a pro ty, kdo chtějí dlouhodobě udržitelnou a cenově dostupnou alternativu. CocoHydro není náhražkou skutečné kokosové vody (nic nepřekoná čerstvou kokosovou vodu), ale stále je to chytřejší varianta, než nosit s sebou 44 kokosových ořechů, není logické nebo praktické (zkusili jsme to několikrát a bylo to opravdu, opravdu těžké).

CocoHydro bylo vyvinuto pro velké přívržence kokosové vody, kteří ji pijí denně a kteří ji chtějí začlenit do všech hledisek jejich aktivního života. Vytvořili jsme CocoHydro pro profesionální sportovce, kteří chtějí obohatit svůj pitný režim. A také pro lidi, jako jsme my, kteří chodí na túry, jezdí na kole a šplhají do míst, která zpochybňují běžný zdravý rozum, kteří běhají na vzdálenosti, ze kterých by migrovali i sobi karibu, pracují po dlouhé hodiny, protože práce a zase jen práce je naší vášní, kteří praktikují jógu na místě, které slouží v podstatě jako rozsáhlá sauna a kde je opravdu velké horko, nebo protože pijeme příliš mnoho kávy a potřebujeme vyvážit kyselost organizmu v krevním oběhu nebo možná všechno uvedené dohromady!

CocoHydro se vyrábí z kokosové vody, která sestává v průměru z 97% z vody a z 3% z živin, voda je vypařena zpět do ovzduší a živiny se shromáždí a navezou do Vašeho místního obchodu, kde si je můžete koupit. Jakmile máte tento produkt ve svých rukou, stačí nasypat trochu do sklenice nebo lahve s vodou, zamícháte, protřepete a vypijete, zatímco například sedíte za stolem a přemýšlíte o nové internetové mánii, připravujete se na hodinu tanga, jste právě v 11. hodině z Vašeho 12hodinového cyklistického závodu nebo se stáváte "El Capitanem". Nebo ho připravte do velkého džbánu s vodou a uchovejte jej v chladničce, aby si jej mohla užít celá Vaše rodina.

Klíčové přínosy produktu CocoHydro:
  vysoký obsah 5 esenciálních elektrolytů: draslík, vápník, sodík, mangan a hořčík.
  skvěle přenosný - praktická uzavíratelná nádoba CocoHydro 480 g obsahuje cca 44 porcí
   (záleží na tom, jak silnou chcete příchuť). To znamená, že jej s sebou skutečně můžete nosit
   téměř kamkoliv. Je to o mnoho snazší, než s sebou nosit 44 lahví kokosové vody nebo 44 kokosových
   ořechů!
  více trvale udržitelný - nepřevážíme po světě vodu proto, abychom získali pouhá 3% živin.
   Přinášíme živiny k Vám.
  a protože nepřevážíme po světě vodu, můžeme Vám přinést tento úžasný výrobek až k Vám
   a za super ceny!
  ke každé dávce přidáváme špetku iontových stopových prvků, abychom zajistili, že dostáváte
   Vaši naprosto zlomovou dávku stopových minerálů ve Vaší stravě. Kdyby byly veškeré potraviny bio
   a kdyby byla půda bohatá a úrodná, nebyl by toto problém. Ale kvůli tomu stresu, kterému je naše
   moderní půda vystavená a vyčerpání životně důležitých živin v naší půdě, většina z nás postrádá
   tyto esenciální stopové minerály, po kterých prahnou buňky našeho těla.
  a chutná výborně!

Kokosová voda:
Kokosová voda je legendou pro své přírodní léčivé schopnosti a jako preventivní přírodní elixír. Pokud jste někdy pili šťávu z čerstvě rozbitého kokosu, pak přesně víte, proč. Kokosová voda má vysoký obsah elektrolytů, které podporují životní funkce, jako jsou draslík, vápník, hořčík, mangan a sodík, které se během naší denní aktivity ztrácí, a to zejména během cvičení. Kokosová voda totiž obsahuje tu samou rovnováhu elektrolytů, jako Vaše krev, což mnohé lidi vede k tomu, aby ji nazývali "tekutinou života" a během období války v Pacifiku se vojákům podávaly tekuté infuze s kokosovou vodou.

Pointa je, že kokosová voda je dobrá. Skutečně dobrá.

Zde je několik dobře známých skutečností o kokosové vodě:
  100 ml porce kokosové vody obsahuje více draslíku, než plno banánů a více draslíku, než Váš
   běžný nápoj pro sportovce v lahvi.
  Kokosová voda je výživnější, než mléko a obsahuje méně nasycených živočišných tuků
   a neobsahuje žádný cholesterol.
  Kokosová voda je obecně považována za zdravější, než pomerančová šťáva, a obsahuje mnohem
   méně kalorií.
  Kokosová voda obsahuje kyselinu laurovou, která se přirozeně vyskytuje v mateřském mléce.

Složení: bio odpařená kokosová voda, tapioková dextróza (jako činidlo během zpracování), mořská sůl z Bali, kyselina askorbová (vitamin C), iontové stopové minerály (mohou a nemusí obsahovat citrát draselný, citrát hořečnatý, askorbát vápenatý, hydrogen-fosforečnan draselný, síran manganičitý, chlorid)

Nutriční hodnoty:
1 dávka 1 lžíce (11 g)
Počet dávek v balení 25


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Maca prášek BIO
Maca prášek BIO - 250 gramů

BIO maca pochází z peruánských středních And a používá se již od dob Inků jak pro výživové, tak pro lékařské účely. Maca je trubicovitá kořenová zelenina, která se po sklizni přírodně zpracovává (je jemně sušena a mleta za nízkých teplot) na prášek podobný mouce. Maca je bohatě obdařená esenciálními živinami, které poskytují výborný zdroj energie, podporují fyzický a duševní výkon a pomáhají udržet optimální výdrž a vitalitu.

Maca kořen
Maca (Lepidium meyenii) je rostlina vysokých And, rostoucí v půdě s nízkým obsahem živin nad 4100 metry nad mořem. Její podzemní kořeny se používaly pro výživu a jako lék domorodců po tisíciletí. Kořeny macy se vyskytují v různých velikostech, tvarech a barvách - tento prášek je směsí červených, žlutých a černých kořenů, poskytujících nejširší spektrum aktivit.

Přibližně 11% macy jsou bílkoviny, zatímco většina je uhlovodík (přibližně 70%), hlavní zdroj energie. Maca také obsahuje stravitelnou vlákninu a taniny. V Mace je obsaženo i 20 různých mastných kyselin, 19 aminokyselin a velké množství minerálů: vápník, draslík, mangan, měď, zinek, fosfor, hořčík, selen a ostatní stopové prvky. Také vitamíny C, vitamíny B1, B2, B3 a B6 a karoteny.

Použití: Přidejte 1-10 g (1-3 čajové lžičky) denně do oblíbených koktejlů, smoothie, musli, ovocných nebo zeleninových salátů, nebo přidejte do jiných čerstvých receptů.

Složení: 100 % BIO prášek z Maca kořenu


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Schisandra - prášek
Schisandra - prášek 250 g BIO

Schisandra – bobule Schisandra chinensis neboli čínsky Wu Wei Zi (bobule pěti chutí) je zároveň kyselá, hořká, sladká, pikantní a slaná. Bobule Schisandra obsahuje různé lignany a používá se v tradiční čínské medicíně. Mnohé výzkumy dokládají její antioxidační účinky a protizánětlivé působení, jež se používá ke zpomalení procesu stárnutí a jako tonikum zlepšuje soustředění, koordinaci a výdrž.

Schisandra
Schisandra je jednou z nejúčinnějších bylin čínské medicíny a z různých důvodů se používala během její dlouhé historie.
Je rovněž známá jako Wu Wei Zi, což je možné přeložit jako »ovoce pěti chutí«. A skutečně tomu tak je, protože bobule schisandra má všech pět hlavních chutí: slanou, sladkou, kyselou, kořeněnou a hořkou. Zároveň lidé věří, že obsahuje "podstatu pěti elementů" (dřeva, ohně, země, kovu, vody).

Co je schisandra?
Schisandra chinensis je opadavá dřevitá popínavá rostlina původem z lesů Severní Číny a Ruského Dálného východu. Dosahuje výšky 10 metrů a dokonale se přizpůsobila drsným klimatickým podmínkám. Na konci léta dozrávají na rostlině hrozny světle červených bobulí.

Jak funguje?
Mezi všemi bylinkami má schisandra jednu z nejširších škál výhod. Se svými pěti základními prvky podporuje pět nejdůležitějších orgánů v lidském těle: srdce, játra, slezinu, plíce a ledviny. Posiluje životně důležitou energii známou jako Qi/či, obnovuje vitalitu a zdraví orgánů a doplňuje sexuální energii. Čínští bylinkáři ji používají k léčbě kašle, nespavosti, nevolnosti a fyzické slabosti.

Mnoho jejích příznivých účinků, známých z čínské medicíny, bylo v současnosti vědecky prokázáno. Zejména ruští vědci měli zvláštní zájem o přínos schisandry a lidé z kmene Nanai ji používali v oblastech Dálného východu pro snížení hladu, žízně a vyčerpání, protože "poskytuje sílu pro následování soba celý den bez jídla". Také konzumovali schisandru pro zlepšení nočního vidění. Ruští výzkumníci ze 40. let dokázali, že schisandra zlepšuje fyzickou výdrž a snižuje odezvu těla na stresové faktory, jako jsou popáleniny, omrzliny, infekce a otravy těžkými kovy.

Schisandra je efektivním adaptogenem, což znamená, že pomáhá tělu přizpůsobit se různým stresovým faktorům. Ulevuje od nervozity a dalších psychických problémů, pomáhá proti zapomnětlivosti a podrážděnosti, zlepšuje soustředění a koordinuje tělesné pohyby.

Také působí jako afrodiziakum, posiluje sexuální touhu a zlepšuje kvalitu a kvantitu spermií u mužů, ale také zvyšuje krevní oběh a vzrušivost mužských pohlavních orgánů.

Co obsahuje?
Jednou z hlavních aktivních prvků, nacházejících se ve schisandra, je schisandrin, lignan, který rovněž působí jako mírný fytoestrogen. Lignany jsou obecně silnými antioxidanty a mají protirakovinné vlastnosti, zatímco o samotném schisandrinu je dokázáno, že působí protivirově a zároveň posiluje nervový systém a játra.

Dalšími aktivními složkami schisandry jsou schisandrin B, ?-terpinen, gomisin, pregomisin, schisantherin A a B, angeloylgomisin Q, a rubrildilaktion. Každá z těchto látek přispívá k jedinečným, po staletí ceněným léčebným vlastnostem schisandry.

Jak používat schisandru?
Schisandra prášek má silnou a unikátní chuť, kterou je obtížné přebít ostatními potravinami. Nejlepší je rozmíchat jej ve vodě, čerstvé šťávě nebo smoothie. V Číně rovněž používají bobule schisandra pro přípravu léčivých čajů a polévek.

Použití schisandry ve formě prášku:
Smíchejte 3g (1 čajovou lžičku) schisandra prášku denně s ovocnými nebo zeleninovými šťávami, smoothie nebo jogurtem rostlinného původu.

Složení: 100% BIO prášek z bobulí schisandra


Koupit v e-shopu

(po zakliknutí tlačítka koupit v e-shopu se Vám v novém okně otevře e-shop)
Chci ochutnat Mám dotaz


Prodej potravin v nejvyšší BIO a RAW kvalitě nabízíme také v našem Centru zdraví Olomouc.


úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Plachty 12, Brno - Nový Lískovec
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky