Centrum zdraví Brno: komplexní péče o vaše zdraví, celostní přístup
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
ČERVNOVÁ AKCE
Celkem 2500 Kč
Ušetříte 900 Kč
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 4500 Kč!

Akce platí od 1. 6. 2024 do 30. 6. 2024


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook
Chlorella


Chlorella je zelená sladkovodní řasa známá až od roku 1890. Někdy před 1,5 miliardy lety, již v prekambriu, žily na Zemi organizmy (Acritarcha) nerozeznatelné od chlorelly. V porovnání s jinými rostlinami obsahuje velmi vysoké množství chlorofylu, který je velmi důležitý pro život na Zemi. Chlorofyl (zelený pigment v listech rostlin), vykazuje celou řadu příznivých vlastností. Vědci v něm vidí vysoce koncentrovanou a poživatelnou formu sluneční energie.

Tento úžasný zelený organismus má výborné rozmnožovací vlastnosti a je geneticky stabilní. Nezná proces stárnutí a umírání tak, jako složitější vícebuněčné organismy. Pokud je chlorella v příznivém prostředí, je schopna každý den sebe sama transformovat do 4 nových dceřinných organismů. Je vlastně stále mladá či dospělá. Prochází stále dokola stejnými životními stádii, kterými jsou mládí, dospělost a mateřství.


Chlorella

Chlorella je superpotravina, která má blahodárné účinky na zdraví díky přirozenému obsahu nejdůležitějších živin - vitamínů, minerálů, aminokyselin, bílkovin, vlákniny, enzymů a dalších látek, které synergicky působí na organismus. Tato zelená řasa je přírodní antibiotikum, detoxikuje, očišťuje přirozeně lidský organismus, působí zásadotvorně a upravuje pH vnitřního prostředí organismu, které bývá u většiny lidí překyselené, což je hlavní příčinou mnoha onemocnění. Podporuje léčbu zánětů a infekčních onemocnění, kožních a lymfatických problémů, nadváhy, nervového vyčerpání a stresu, harmonizuje střevní prostředí, upravuje zažívání, pomáhá při nemocech trávicího traktu, nechutenství, stabilizuje hladinu krevního cukru, brání tvorbě zubních kazů, dezinfikuje ústní dutinu, minimalizuje krvácivost dásní (hlavně při rozkousávání tabletek), chrání buňky proti radiaci, odvádí z těla těžké kovy, toxické, odpadní a škodlivé látky, celkově očišťuje organismus, upravuje hladinu cholesterolu, má protirakovinné účinky, navozuje lepší náladu, pomáhá při depresích, podporuje funkce mozku a schopnost se soustředit, podporuje a zvyšuje reprodukceschopnost, plodnost, pomáhá při klimakterických potížích, menopauze a premenstruačním syndromu, má omlazující účinky, zvyšuje fyzické a psychické síly a snižuje potřebu spánku. Chlorellu je nejlepší užívat jako prevenci vůči nejrůznějším chorobám (zejména těm civilizačním).

Při užívání chlorelly dochází v první fázi k přirozené očistě celého těla, v následné fázi k regeneraci. Chlorella současně pročišťuje a zároveň vyživuje organismus, je schopna pohlcovat jedy jako houba, aniž by se mohly opět uvolnit zpět do organismu.

Japonští vědci zkoumali tento zelený zázrak jako možný alternativní potravinový zdroj během druhé světové války. Průzkumů proběhlo skutečně mnoho a to v různých koutech světa (zkoumal ji např. Carnegiho institut, Rockefellerova nadace, NASA, AVCR i týmy rusko-československých kosmonautů). Největší popularity však dosáhla tato skvělá řasa v Japonsku, kde byla výborným prostředkem pro léčení následků radioaktivní zátěže.


Chlorella obsahuje:

chlorofyl; bílkoviny (cca 60 %); sacharidy; tuky; vlákninu; feoforbidy; vitamín A, H, D, C, E, B1, B2, B3, B5, B6, B12; vitamín K1; beta – karoten; karoteny; kyselinu listovou; železo; vápník; hořčík; zinek; měď; draslík; fosfor; sodík; inositol; aminokyseliny, nukleové kyseliny – RNA, DNA, CGF, kyselinu aspartovou, leucin, alanin, arginin, lyzin a další...


Druhy Chlorelly:


Chlorella japan nebo-li Chlorella vulgaris
Chlorella japan nebo-li chlorella vulgaris není přímo názvem druhu chlorelly, ale rovnou celého rodu. Je pěstována po celém světě, v asijských zemích i v USA. Právě v Japonsku se začalo uvažovat o jejím využití pro lidstvo. Pod chlorellu vulgaris se pak řadí asi 10 existujících druhů chlorelly, z nichž se ale pro potravinářský průmysl hodí jen několik.

Chlorella pyrenoidosa
Právě tato řasa je nejčastěji k dostání, protože je považována za nejúčinnější a to hlavně díky tomu, jak skvěle umí odvádět těžké kovy z těla. Chlorella pyrenoidosa má v sobě vysoký obsah zmiňovaného chlorofylu, který tyto toxiny umí doslova spoutat a vyloučit je z těla ven. Obsahuje ze všech druhů chlorell nejvyšší podíl růstového faktoru zvaného CGF a působí silně probioticky, což znamená, že upravuje prostředí, ve kterém žijí přirozeně prospěšné mikroorganismy, tedy střeva, ale i poševní prostředí u žen. Je velkým zdrojem mnoha vitamínů a antioxidantů. Do ČR se dováží z asijských zemí, nejvíce se pěstuje na Taiwanu (nejvyšší kvalita), v Japonsku (dobrá kvalita) a samozřejmě také v Číně (kolísavá kvalita).

Chlorella kessleri
Tento druh se pěstuje i v Česku a to buď pod širým nebem a přirozeným slunečním světlem nebo laboratorně za pomoci intenzivního umělého osvětlení a jiného denního režimu, kdy se jim energie dodává glukózou. Druhý případ je výhodnější, protože právě dostatek a delší doba světelného záření Chlorelle více prospívá. Navíc v laboratorně pěstované chlorelle bývá navýšen podíl růstového faktoru CGF, což ještě zvyšuje její účinnost. Přesto v našich zeměpisných šířkách nejsou přirozené podmínky pro chlorellu tak úplně ideální jako v její domovině a to by teoreticky mohlo snižovat obsah cenných látek v ní.

Chlorella SP
Tento druh chlorelly je též k dostání v českém provedení, může pocházet i z Taiwanu. Moc se nepoužívá. Obsah bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů i minerálů u ní není příliš odlišný oproti jiným druhům, ale její využitelnost není tak vysoká. Je tu i o něco nižší podíl růstového faktoru.


Užívání Chlorelly:

Je důležité umět si vybrat kvalitní produkt a informovat se o tom, zda je daná chlorella dezintegrována. (Dezintegrace je speciální postup, kdy se mechanicky naruší buněčný obal, aby tělo mohlo chlorellu vstřebat a zpracovat všechny její užitečné látky.) Organické pěstování a šetrné zpracování chlorelly zajišťuje vysokou kvalitu této zelené potraviny. Chlorella není lékem ani náhražkou za léky, nenahrazuje pestrou stravu, avšak ji skvěle doplňuje a dodává tělu velké množství přirozených a biologicky aktivních živin, současně organismus očišťuje i vyživuje. Prodává se buď ve formě tablet, které se klasicky polykají, nebo jako sypký prášek, který se smíchá s vodou či džusem (pro některé jedince může být v sypké formě pro svoji chuť náročná). Tablety je dobré před polknutím rozkousat, aby se smísily účinné látky se slinami a tím se zefektivnil účinek Chlorelly. Standardní denní množství chlorelly pro dospělého zdravého člověka je cca 5 g. Kvůli tomu, že chlorella na sebe v těle váže toxiny a těžké kovy, není vhodné hned od začátku brát plnou dávku. Tím se dá vyhnout až příliš silným počátečním očistným účinkům. Je dobré dávku postupně zvyšovat až na její ideální gramáž. Obecně však platí, že dávkování závisí na životním stylu uživatele. Předávkování chlorellou (podobně jako předávkování zeleninou) nehrozí. Zelené potraviny se užívají nejlépe nalačno, tedy 30 minut před jídlem či 2 hodiny po jídle, vždy však s nejméně hodinovým odstupem od klasických léků. Je třeba dbát na dostatečný přísun tekutin (čisté vody), aby mohl dobře probíhat detoxikační proces.


V Centru zdraví Brno si můžete vybrat z několika typů námi prověřených chlorell.

Doporučujeme:
  Chlorella Pyrenoidosa TAIWAN
  Chlorella Green Ways


Pokud se zajímáte o vlastnosti a účinky Chrollery v souvislosti se zakyselením organismu, nabízíme Vám ZDARMA měření kyselosti organismu, díky kterému budete vědět přesně, jak na tom s kyselostí organismu jste.
Využít můžete také naší nabídky digitálních PH metrů.


Chci se objednat Mám dotaz


Objednat se můžete také telefonicky na telefonním čísle 777 109 259.
Veškeré kontaktní informace a adresy našich center zdraví najdete v rubrice kontakt.Zdroje, ze kterých jsme čerpali některé informace v tomto článku:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorella


všechny články   |   úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky    Nakládání s osobními údaji