Centrum zdraví Brno: komplexní péče o vaše zdraví, celostní přístup
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
VÁNOČNÍ AKCE
+ analýza aury
Celkem 1800 Kč
Ušetříte 990 Kč
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 3000 Kč!

Akce platí od 1. 11. 2021 do 31. 12. 2021


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook
PROTEINY A JEJICH METABOLISMUS


Výživa většiny Evropanů je příliš bohatá na proteiny. Proto se příliš mnoho přičítá kyselině močové, která vystupuje jako produkt trávení těchto proteinů. Kyselina močová představuje pro lidské tělo velké problémy, protože tělo neobsahuje žádnou ureázu, s jejíž pomocí tuto kyselinu močovou mohlo odbourat a snáze vyloučit. Ureáza je enzym, který mají v dostatečném množství např. šelmy a psi. Proto se umí dobře vyrovnat s velkým množstvím proteinů.

Člověk potřebuje celkově méně proteinů než oněch známých 0,8 g/kg tělesné váhy, to znamená, že nepotřebujeme 50 až 60 g denně.

Je třeba mít na paměti, že protein ve velkých množstvích má smysl jen tehdy, když posilujeme a potřebujeme vytvářet svalovou hmotu. Protein stimuluje také nadledvinky a tím navíc propůjčuje stabilitu, sílu a vytrvalost - uzemňuje. Ani tyto skutečnosti však neomlouvají nadměrnou konzumaci. Méně proteinů znamená více! Nakonec je třeba uvážit, že jen velmi málo proteinů potřebujeme především tehdy, když je před jídlem neupravujeme tepelně. Pokud např. konzumujeme čerstvé ořechy, obdržíme protein ve vynikající formě. Stačí nám v množství pouze asi 15 až 20 gramů denně. Je velmi důležité vědět, že nadměrná spotřeba proteinů nevede jen k překyselení, nýbrž i k chorobám, způsobeným ukládáním bílkovin. Na buněčných stěnách se tvoří povlaky aminokyselin, pokud se do organismu dostane příliš mnoho proteinů. Tím se zabraňuje buněčné látkové výměně. Tělo se stává pomalejším, línějším a unaveným, a nakonec onemocní.
Hlavní zásady pro zdravý životní styl Vám rádi blíže osvětlíme v Centru zdraví Brno, kde Vám nabízíme komplexní poradenství v otázkách zdraví, včetně souvisejících služeb a produktů, které zlepší celkovou kvalitu Vašeho života.


Mám dotaz


víte, že ...   |   motivace a inspirace   |   úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky    Nakládání s osobními údaji