Centrum zdraví Brno: komplexní péče o vaše zdraví, celostní přístup
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
VÁNOČNÍ AKCE
+ analýza aury
Celkem 1800 Kč
Ušetříte 990 Kč
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 3000 Kč!

Akce platí od 1. 11. 2021 do 31. 12. 2021


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook
VÁPNÍK (CA)


Je zásadotvorný. Obsahuje ho většina ovoce a zeleniny (především tmavě zelená listová zelenina, mrkev, brokolice, pomeranče, papája), chaluhy, sezamová a slunečnicová semena, mandle, vlašské ořechy, kešu a para ořechy, tofu a neloupaná rýže.

Káva, běžné čaje, nápoje sycené oxidem uhličitým, marihuana, přemíra soli, cigarety, rafinované cukry, alkohol a chemická diuretika zabraňují příjmu vápníku nebo odvápňují kosti a tkáně.

Vápník je nejhojnější minerál v těle. Je nezbytný pro pevnost kostí, chrupavek, šlach a pojivových tkání. Pomáhá aktivovat řadu enzymů, včetně slinivkových. K optimálnímu využití vápníku jsou nezbytné hormony štítné žlázy a příštítných tělísek a alkalizace. Při krátkodobém nedostatku vápníku dochází ke svalovým křečím, bušení srdce, nespavosti, podrážděnosti, zubnímu kazu, onemocnění dásní, měknutí kostí, oslabení pojivových tkání včetně křečových a metličkových žil, hemeroidům.

Vápník upravuje srdeční činnost, srážení krve a metabolizmus, odstraňuje nervovou podrážděnost. Snižuje vysokou hladinu histaminů. Olovo narušuje zužitkování vápníku.

Při dlouhodobém nedostatku vápníku dochází k osteoporóze, skolióze a onemocnění zahrnující odvápnění kostí a poruchy jejich růstu, zakrslost, artritidu a deprese.

Toxicita přemíry anorganického vápníku způsobuje acidózu, kostní ostruhy, ledvinové kameny, stenózu, usazeniny vápníku ve tkáních, popřípadě hypertenzi, zmatenost...
Hlavní zásady pro zdravý životní styl Vám rádi blíže osvětlíme v Centru zdraví Brno, kde Vám nabízíme komplexní poradenství v otázkách zdraví, včetně souvisejících služeb a produktů, které zlepší celkovou kvalitu Vašeho života.


Mám dotaz


víte, že ...   |   motivace a inspirace   |   úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky    Nakládání s osobními údaji