Centrum zdraví Brno: komplexní péče o vaše zdraví, celostní přístup
Léčba a prevence přirozenou cestou Centrum zdraví Brno
Dotazy a objednávky
Žijte s chutí
Nepřehlédněte!
VELIKONOČNÍ AKCE
Celkem 2000 Kč
Ušetříte 800 Kč
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 3500 Kč!

Akce platí od 1. 2. 2024 do 31. 3. 2024


Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook
Hydrokolonterapie

Hydrokolonterapie
Žádná jiná metoda vám nepřinese tak okamžitý, bezpečný, výrazný a skutečně účinný efekt jako hydrocolonterapie!

Hydrocolon regeneruje a prospívá celému organismu, obnovuje přirozený pohyb střev, peristaltiku. Uvolňuje křeče střevní svaloviny a aktivuje její ochablé části. Pročišťuje tělo od nepřátelských bakterií, parazitů a plísní. Napomáhá obnově normální bakteriální flóry ve střevě. Pročišťuje střevo od zatuhlých částí střevního obsahu. Působí jako prevence proti rakovině tlustého střeva.


Smrt číhá ve střevě, říká staré přísloví.

Současné stravovací návyky s přemírou denaturovaných potravin, tuků a cukrů, konzervačních a chemických přísad, vyvolávají trvalý stres střevního prostředí. Nejčastějšími důsledky jsou zácpy nebo nadýmání. Vyměšované látky, které zůstávají v trávicím systému příliš dlouho, mají sklon ke kvašení či zahnívání. Obojí pak vede k silnému množení škodlivých bakterií, mykóz a k deformaci tlustého střeva a vyvolává záněty okolních orgánů. Zesláblý imunitní systém díky poruchám látkové výměny podstatně podporuje vznik a rozšiřování rakovinných buněk.


Ve stěnách tlustého a tenkého střeva se nachází z 80% imunitní systém.

Proto zdravé střevo představuje základ zdravého těla. Narušení mikrobiální rovnováhy vede k přemnožení choroboplodných plísní a dalších škodlivých mikroorganismů. Zbavením škodlivin začne střevní sliznice plnit svůj úkol (imunita, vstřebávání živin, vitaminů, enzymů), výrazně se povzbudí imunitní systém a podpoří prevence.
Hydrocolonterapie pomáhá překonat důsledky nevhodného životního stylu, nesprávné životosprávy, často i vliv moderních léků, zejména antibiotik, cytostatik nebo kortikoidů na střevní mikroflóru. Sliznice tlustého střeva je nejdůležitějším obranným systémem, chránicím tělo proti jedovatým látkám.


Zaplísnění tlustého střeva je příčinou vleklých gynekologických a urologických zánětů.

Mezi obvyklé příznaky zaplísnění patří zejména vlčí hlad na cukry a na sladkosti, kterými se plísně živí. Kvasinky, plísně a hnilobné bakterie, přemnožené výše uvedeným způsobem, narušují přirozenou mikrobiální rovnováhu. Produkují ve zvýšené míře toxiny, které procházejí sliznicemi a ty se vstřebávají do krevního a lymfatického řečiště. Tímto dochází k autointoxikaci organizmu, což vede k vnitřní otravě těla. Změna kyselosti střevního obsahu zabraňuje přirozenému vylučování plísní, parazitů a toxinů. Tyto látky se následně hromadí ve střevech, narušují trávení, mohou poškodit střevní stěnu a proniknout krevním oběhem do jater a ostatních orgánů, které přetěžují. Podle toho, jak jsou rozpustné v tucích nebo vodě, jsou vylučovány těmito orgány nebo se usazují v různých tkáních (ledviny, játra, tuková tkáň, kůže, vlasy, nehty, sliznice, mozek a jiné).


Mám dotaz


Pokud je organizmus intoxikován, dochází k nejrůznějším zdravotním problémům.

Nemoci často úzce souvisejí s poruchou střeva - tedy se stavem, kdy střevo je dlouhodobě zanesené toxiny, zbytky, bakteriemi, viry atd.
  vysoký krevní tlak
  cukrovka
  žlučníkové kameny, poruchy žlučníku a slinivky
  ledvinové kameny
  revma, bolesti kloubů a páteře
  psoriáza
  vysoký krevní tlak
  varixy
  revma
  obezita
  deprese
  nadýmání, průjem, zácpa
  alergie, kožní nemoci
  plísně
  gynekologické problémy
  prostata
  nadváha


Hydrocolon pozitivně ovlivňuje:
  zažívací potíže (nepravidelnosti s vyprazdňováním, chronická zácpa, tendence k průjmům,
   pocit špatného trávení, nadýmání, nesnášenlivosti nebo neschopnosti trávení některých potravin)
  detoxikaci organizmu
  bakteriální rovnováhu v tlustém střevě
  potravinové alergie
  kožní choroby
  astma
  bolesti kloubů a páteře, revmatizmus
  bolesti hlavy a migrény
  nadváhu, poruchy žlučníku a slinivky břišní
  chronické záněty
  oslabení imunitního systému
  vysoký krevní tlak


Průběh procedury

Hydrocolonterapie je metoda čištění tlustého střeva, která je jemná, elegantní a bez zápachu. Pro čištění je používán přístroj Colonhydromat jednorázový set hadic (spekule). Spekule je šetrně zavedena do konečníku a současně napojena na přístroj, z kterého do střeva pomalu vtéká vlažná filtrovaná voda (37°C), která vypláchne střevo a současně odvádí nečistoty z těla zpět do přístroje.


Kdy není hydrocolterapie vhodná?
  Akutní infekční zánět, horečka, viróza, bronchitida
  Akutní zánět střev a v oblasti konečníku
  Zhoubný nádor ve střevě
  Divertikulitida
  Vrozené vady střev
  Akutní hemeroidy
  Porušená kůže v oblasti konečníku
  Tuberkulóza střev
  Operace v dutině břišní do 6 měsíců od zákroku
  Menstruace
  Těhotenství
  Některé úzkostné stavy


Zdravé prostředí střeva se doporučuje udržovat dvěma proplachy ročně.

Zkušenosti provozovatelů této terapie z celého světa doporučují aplikaci počáteční kůry, která se skládá ze dvou až čtyř procedur, přičemž je důležité, aby první dvě byly aplikovány v kratším časovém odstupu (cca 1-2 týdny). Po proceduře se mohou přechodně zhoršit kožní obtíže, akné nebo lupénka v souvislosti s nastartováním ozdravných a detoxikačních procesů organizmu. Jsou odstraněny staré zbytky ze střeva obsahujících obrovské množství toxinů, jedů, chemikálií ale i patogenních, hnilobných bakterií, těžkém kovy a zbytky léků. Vytvoří se příznivé podmínky pro opravu poškozené sliznice střeva a pro osídlení přirozenou, obrannou mikroflórou, která ničí nejen patogenní bakterie, viry, plísně ale má také vliv na zlepšení imunitního systému. Střevo má potom schopnost plnit mnoho svých funkcí a zároveň je i značně sníženo riziko zánětů, divertiklů ale i rakoviny. Samozřejmě jako každou skutečně fungující metodu, stejně tak jako žádnou proceduru z čínské medicíny, žádná zdravotní pojišťovna neproplácí. Bohužel u nás ne - v západní Evropě ano...


Alespoň jeden den před výplachem se doporučuje upravit stravu.

Všechna jídla mají být lehčí, nenadýmavá, spíše v kašovité formě. Je vhodné zařadit obilné kaše (ovesné, rýžové, jáhlové, pohankové), podušenou nenadýmavou zeleninu (mrkev, petržel, pórek apod.) nezahuštěné zeleninové polévky (bez jíšky). Bílkoviny můžeme nejbezpečněji nahradit tradičními sojovými výrobky, jako je tepelně upravený sojový sýr tofu nebo tempech.

Naopak se snažíme vyhnout pečivu, masu, mléku, syrovému ovoci a zelenině, většímu množství luštěnin. Potraviny, které mají zahleňující charakter, mohou ulpívat na stěnách zažívacího traktu a tak zpomalovat účinnost čištění a zhoršovat výsledky celé kúry. Proto, aby kůra pročistila tento důležitý orgán, je třeba, aby strava v průběhu celé léčby a den před procedurou byla taková, která neulpívá na střevech.


Mám dotaz


úvodní stránka


Kontakt
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno
Telefon: (+420)  777 109 259
© Centrum zdraví Brno    Web: www.centrumzdravibrno.cz    Obchodní podmínky    Nakládání s osobními údaji