Centrum zdraví Brno: komplexní péče o vaše zdraví, celostní přístup
Nepřehlédněte!
PODZIMNÍ AKCE
Celkem 2500 Kč
Ušetříte 900 Kč
AKCE PRO PÁRY
Oba dva za 4500 Kč!
Akce platí od 1. 10. do 31. 10. 2024
Pomůžeme vám s vaší proměnou
Video ve větším náhledu spustíte zde.
Nabízíme ZDARMA
Otestujeme Vaši vodu
Facebook
Klystýr - základ očisty
Základem správného fungování celého organismu jsou čistá střeva. Hydrocolon terapie, klystýr, detoxikace organismu přírodními preparáty, to všechno jsou způsoby, jak zbavit střeva mnohaletých nánosů nečistoty, virů a bakterií.
Proč je kvalita našeho střeva tak důležitá? Víte, že ve střevech sídlí naše imunita? V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme i vypadáme! Dokonce i kožní projevy jako jsou vyrážky a ekzémy mají původ ve střevě. Věděli jste, že průměrný člověk v sobě nosí asi 2 - 5 kg odpadní hmoty? Čím víc jste uvnitř zanesení, tím víc jste podráždění, deprimovaní a unavení. Nic vám tak rychle nepomůže zbavit se bolestí hlavy, ucpaných dutin, kožních problémů a dalších obtíží jako klystýr.
Proč je kvalita našeho střeva tak důležitá? Víte, že ve střevech sídlí naše imunita? V jakém stavu máme střeva, tak se cítíme i vypadáme! Dokonce i kožní projevy jako jsou vyrážky a ekzémy mají původ ve střevě. Věděli jste, že průměrný člověk v sobě nosí asi 2 - 5 kg odpadní hmoty? Čím víc jste uvnitř zanesení, tím víc jste podráždění, deprimovaní a unavení. Nic vám tak rychle nepomůže zbavit se bolestí hlavy, ucpaných dutin, kožních problémů a dalších obtíží jako klystýr.
Naše tlusté střevo se díky našemu nevhodnému stravování zanáší léta (ve střevě existuje spoustu nestrávených zbytků stravy, na kterých přežívají bakterie, viry a paraziti) a na jeho povrchu vzniká nepropustný filtr, což znemožňuje jak přirozenou hydrataci střeva (což má souvislost s krásou a hydratací pleti a vlasů), tak vstřebávání důležitých živin do těla. Díky tomu vznikají toxiny, které otravují celé naše tělo. Hnilobné procesy ve střevě zaznamenávají i další orgány, které se tomuto stavu snaží vzdorovat, než se vyčerpají.
Pach z nahromaděných, kvasících odpadů vám začne pronikat póry vaší kůže a tak vzniká potřeba se neustále sprchovat a vonět. K tomu se většinou přidává i problém vyloučit nahromaděné nestrávené zbytky pravidelnou, zdravou stolicí.
Proč klystýr aplikovat?
• Klystýr zdokonaluje trávení včetně jeho rychlosti.
• Zlepšuje krevní oběh nejen tlustého střeva, ale i orgánů celého trávicího systému.
• Zlepšuje trávení potravy, a také zlepšuje vylučování žaludečních šťáv a enzymů.
• Čisté střevo pracuje snadněji a díky tomu nevznikají nemoci z dlouholetých usazenin na jeho stěnách.
• Klystýr vypláchne zbytky jídel, které velmi často způsobují patologické změny střevní sliznice.
• Je to nejjednodušší a nejefektivnější metoda pro důkladné pročištění tlustého střeva.
• Provádění klystýru je jednoduché a bezpečné, pokud dodržíme základní pravidla.
• Díky klystýru se zlepší hydrartace pleti a zjemní se pokožka, zlepší se kvalita a lesk vlasů,
zintenzivní se přívaly energie a radost ze života.
• Čistota tlustého střeva = jasnost myšlení a vnímání.
• Kvašení a hniloba působí na zdraví každého orgánu a tak působí na zdraví těla jako celku
(např. schopnost štítné žlázy využít jód záleží na čistotě tlustého střeva).
Zdravé tlusté střevo - životní úkol
Druh a kvalita potravy, kterou jíte, má obrovský význam. Dobrá výživa neregeneruje jen buňky a tkáně vašeho těla, ale ovlivňuje také vylučovací procesy, kterými se z Vašeho těla odstraňují odpadové a škodlivé látky, aby se zabránilo jejich rozkladu formou kvašení a hniloby.
Vyloučení nestrávené potravy a jiných odpadových látek je stejně důležité jako dobré trávení a správný příjem potravy, neboť v důsledku nahromaděné, nevyloučené stolice a odpadu, nevyhnutelně dochází k toximii - otravě krve.
Odpadové produkty se tedy musí bezpodmínečně dostat z těla ven. Za tímto účelem je vaše střevo vybaveno účinným vylučovacím systémem. Účinným jen tenkrát, je-li samo v bezvadném stavu.
Ta nejlepší jídla nejsou lepší než ta nejhorší, jestliže je čistička vašeho těla ucpaná odpady a produkty vznikajícími při rozkladu. Jíme-li dvě, tři nebo více jídel denně je nemyslitelné, aby se v tlustém střevě nenahromadily nestrávené zbytky a konečné produkty strávené stravy.
V tlustém střevě se totiž nehromadí jen odpad z potravin, ale také miliony vysloužilých, odumřelých buněk. Tyto buňky jsou mrtvé bílkovinné látky, které jsou vysoce toxické jestliže kvasí nebo zahnívají. Jednoduše řečeno: tlusté střevo je čistička našeho těla. Je potřeba, aby byla pravidelně čištěna, aby nedocházelo k chorobám.
Jaké má tlusté střevo úkoly?
Jeden z úkolů první poloviny tlustého střeva je získání živin ze zbytků strávené potravy přicházející z tenkého střeva, které tenké střevo nemohlo vstřebat. Za tímto účelem se kašovitý obsah střeva odvodní a tekutina se předá s ostatními živinami stěnou střevní do krve. Takto získané živiny dopravují cévy střevní stěny do jater k dalšímu zpracování.
Jestliže stolice v tlustém střevě kvasí a zahnívá, přicházejí shora jmenované živiny do krve jako toxické substance. Co by bylo v normálním případě výživné, způsobuje teď toxemii - otravu krve.
Jestliže tvrdá stolice vytvoří ve střevě krusty je nemožné, aby sliznice tlustého střeva normálně pracovala a její žlázy produkovaly nutný hlen. Chybějící kluzkost sliznice zhoršuje zácpu a tím i toxemii. Není třeba velké představivosti k tomu, že mazlavá stolice může snadno tvořit povlak na vnitřní straně střevní stěny, který se svými vlastnostmi podobá lepidlu. Je také zřejmé, že má takový povlak, který znemožňuje pohyby střeva, jehož následkem je pak pernamentní toxemie.
Co je to zácpa?
Zácpa je nejčastější chorobou "civilizovaného" lidstva. Zácpa ovliňuje zdraví tlustého střeva, na kterém závisí zdraví těla jako celku.
Existují dvě příčiny zácpy. Ta první je konzumace denaturovaných a rafinovaných potravin, které nemohou vyživovat orgány zodpovědné za vylučování odpadových látek. Druhou příčinou je to, že zadržujeme stolici v případech, kdy máme nucení jít na WC.
Zácpa nespočívá jen v zadržení stolice ve střevě, ale také v městnání v první polovině tlustého střeva, od slepého střeva do poloviny příčného tračníku. Jde o vzdálenost asi 150 cm.
Pro koho je klystýr určen?
V první řadě pro každého, kdo se chce zbavit nestrávených zbytků jídla a "omýt" své tlusté střevo zevnitř.
Klystýr je dále nezbytný pro ty, co trpí určitými typy chorob (alergie, opakované infekce, rakovina, chronická zácpa, a řada dalších), stejně tak pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání a jedí běžné denní porce (především tepelně upravené stravy).
Pro ty, kteří mají ve své stravě velké procento živočišných proteinů a tuků. Stejně jako pro lidi, kteří konzumují pekařské výrobky (chléb, pečivo, sladké pečivo), máslo, margaríny. Velmi důležitý je i pro ty, kteří pijí mléko (především homogenizované a pasterizované, UHT) a jedí mléčné výrobky (jogurty, zákysy, pudingy, apod.).
Mléčný cukr totiž díky tomu, že není u většině lidí patřičně tráven, způsobuje v tlustém střevě dysbalanci bakterií. Je důvodem proč se v tlustém střevu množí řada patogenních bakterií.
Jednu z nejhorších situací v tlustém střevu způsobuje kombinace – pšenice-mléko-cukr, tedy jakýkoliv dezert.
Co je k provedení klystýru potřeba?
Sada na klystýr, voda a intimní prostor, kde budete moci klystýr provádět. Dále je možné do vody přidat citronovou šťávu, urinu, mořskou či glauberovu sůl či kávový nálev.
Nabízená sada klystýru v našem centru:
Kde klystýr provádět?
Většina lidí preferuje pozici vleže na zádech na osušce, v koupelně na podlaze nebo ve vaně.
Jaký je postup při aplikaci klystýru?
Klystýr se provádí vždy na lačný žaludek. Připravte si asi 0,5 až 2 litry teplé převařené vody. Do vody můžete přidat i 1 lžící citrónové šťávy, mořské soli nebo třeba odvar z heřmánku, nalijte ji do nádobky klystýru (irigátoru), zavěste asi do výše očí (aby měla voda spád). Konec hadičky zvlhčete olejem. Klekněte si a hlavu opřete o ruce. Zcela se uvolněte, dýchejte přirozeně. Zasuňte konec hadičky do análního otvoru (alespoň 5 cm hluboko) a nechejte vodu téct až do pocitu většího tlaku (ne však do bolesti!). Můžete také nalévání vody přerušit a pokračovat až ve chvíli, kdy tlak povolí. Přijměte tolik vody, kolik unesete. Pokud se vám podaří v sobě vodu chvíli udržet, je to jen dobře. Zajděte si na toaletu a poté si na chvilku odpočiňte.
Pravidla aplikace klystýru
1. Klystýr aplikujte nejlépe ráno po návštěvě toalety nebo večer před spaním.
2. Neočekávejte, že se vám na poprvé podaří přijmout celou dávku. Přijměte ji klidně na dvakrát nebo i na třikrát.
3. Během aplikace klystýru myslete na to, jak vám voda protékající střevy vymývá zbytky jedovatých látek a uzdravuje vás.
4. Po úplném vyčerpání vody si lehneme nejdřív na levý bok a poté dovolí-li nám to fyzický stav, tak můžeme vleže na zádech zvednout boky do výšky. Poté na chvíli na pravý bok. Tyto pohyby zajistí pomocí gravitace průchod vody
v celé délce tlustého střeva. Poté, co voda projde hlubšími částmi střeva, můžeme standardně vstát či sedět. Můžeme také rovnou použít toaletu a počkat dokud z nás zbytky tráveniny s vodou nevyjdou. Můžeme si pomocí silnějším
stahem břišních svalů.
5. Asi hodinu po aplikaci nevycházejte z domu. Voda ze střev se vám může vracet i po půl hodině.
6. Čím déle v sobě tekutinu udržíte, tím větší část střeva vyčistíte (ideální doba je 10 minut).
Jak často klystýr aplikovat?
První týden doporučujeme aplikovat klystýr denně, v dalším týdnu obden, třetí týden ob dva dny a postupně klystýr aplikujte podle vlastních potřeb. Pokud ale budete pokračovat v nezdravém stravovacím režimu, účinky klystýru naprosto zmaříte. Zamyslete se tedy i nad tím, jak vylepšit svoje stravování.
Co můžu po provedení klystýru jíst?
Před i po provedení klystýru (24 hodin) jezte minimální množství živočišných tuků, zvolte raději lehká jídla a poloviční porce. Ideální zeleninový salát, rýži, ovoce. Pijte čistou vodu, popř. fresh zeleninové a ovocné šťávy (nikoliv "džusy" z krabice).
Může klystýr narušit střevní mikroflóru?
Spolu s nestrávenými zbytky, parazity, viry a toxiny se samozřejmě z těla dostanou ven i bakterie, které pomáhají trávit zbytky potravin.
Nicméně nikdy nevypláchnete bakterie všechny a ony se velmi rády množí. Takže během 24 hodin se běžná střevní mikroflóra obnoví.
Kdy je klystýr nevhodný?
Klystýr není vhodný pro těhotné ženy a při Crohnově chorobě střev, akutním zánětu střev, tuberkulóze, po operaci či nádorech střev.
Může být klystýr nepříjemný?
U běžného postupu se mohou vyskytnout lehce nepříjemné pocity – plnosti a potřeby na toaletu. Nic, co byste nedokázali prodýchat, popř. odezní při tom, když jde obsah ven.
Doporučujeme tuto knihu:
Vynikající očistné účinky klystýru prezentuje ve svých dílech i Dr. Norman Walker, přičemž problematice tlustého střeva věnoval samostatnou knihu Tlusté střevo bez zácpy.
Doporučujeme toto video:
Překonejte tedy zbytečné předsudky a pusťe se do vnitřní očisty a nenechávejte své tělo dál otravovat hnijícím odpadem!
Tam, kde sídlí jedy, hniloba, toxiny, viry a paraziti není místo pro zdraví, krásu a vitalitu!
úvodní stránka
Rychlý kontakt
Centrum zdraví Brno
Malinovského náměstí 4, 602 00 Brno
Telefon: (+420) 777 109 259
E-mail: info@centrumzdravibrno.cz
© Centrum zdraví Brno • Web: www.centrumzdravibrno.cz • Obchodní podmínky • Nakládání s osobními údaji